close
تبلیغات در اینترنت
نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

دانلود پروژه و پایان نامه

آزمون نظام مهندسی , آزمون نظام مهندسی 96 , اخبار نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی 96 , تاریخ آزمون نظام مهندسی 96 , ثبت نام آزمون نظام مهند

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه

مسابقه فایل ناب با جوایز ویژه

 

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید


در تابستان 95 با پنجمین جشنواره فایل ناب همراه با کاربران عزیز هستیم. در این دوره کاربرانی که بطور متوسط فقط یک بازاریابی در روز داشته باشند هم جایزه ویژه دریافت خواهند کرد ؛ همچنین کاربرانی بطور متوسط 2 محصول در روز ثبت کرده باشند هم از جوایز ویژه فایل ناب برخوردار خواهند شد.
هدف ما در این دوره افزایش کیفیت فعالیت کاربران خواهد بود و تلاش ما این است که تمام کاربرانی که در این مسابقه شرکت می کنند و فعالیت مفیدی دارند از جوایز سایت بهره مند شوند. با توجه به زمان 93 روزه تابستان ، فرصت خوبی برای کسب امتیازهای بالا خواهید داشت.
تمامی کاربران (فروشنده و بازایاب) می توانند با ثبت محصول و یا فروش محصولات موجود ، امتیاز خود را بالا برده و علاوه بر اینکه درآمد خود را افزایش خواهند داد ، می توانند شانس برنده شدن خود را نیز افزایش داده و از جوایزی که برای نفرات برتر در نظر گرفته شده استفاده نمایند.
در این دوره برای نفرات اول تا پانزدهم جوایز نقدی در نظر گرفته شده است و همچنین تمام کاربران می توانند با کمی تلاش ، از جوایز نفیس تری نیز برخوردار شوند. توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی در تعداد نفرات برنده در بخش جوایز ویژه نیست.


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -

 

جوایز:
1- نفر اول: 100,000 تومان
2- نفر دوم: 80,000 تومان
3- نفر سوم: 60,000 تومان
4- نفر چهارم: 40,000 تومان
5- نفر پنجم: 20,000 تومان
6-15- نفرات ششم تا پانزدهم: هر نفر 10,000 تومان

جوایز ویژه برای بازاریابهای برتر:
بیشتر از 100 بازاریابی: 10,000 تومان
بیشتر از 250 بازاریابی: 50,000 تومان
بیشتر از 500 بازاریابی: 100,000 تومان
بیشتر از 1000 بازاریابی: 200,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیشتر از 200 فایل: 10,000 تومان
آپلود بیشتر از 800 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیشتر از 1500 فایل: 100,000 تومان
آپلود بیشتر از 3000 فایل: 200,000 تومان


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -


نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی

منابع آزمون نظام مهندسی ,منابع آزمون نظام مهندسی,نظام مهندسی,نظام مهندسی , اخبار نظام مهندسی , آزمون نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی , نظام مهندسی ساختمان , آزمون نظام مهندسی 96 , امتحان نظام مهندسی 96 , ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 , ثبت نام نظام مهندسی 96 , زمان و تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 , زمان آزمون نظام مهندسی 96 , زمان آزمون نظام مهندسی 96 , تاریخ آزمون نظام مهندسی 96 , نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی,

نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی

ورود به حرفه مهندسی یکی از اهداف مهندسان رشته‌های هفت‌گانه مرتبط با سازمان نظام مهندسی ساختمان ، قبولی در آزمون ورود به حرفه و کسب پروانه اشتغال به کار مهندسی می‌باشد. با توجه به گستردگی مباحث مقررات ملی و حجم زیاد مطالب ، قبولی در آزمون مستلزم مطالعه مباحث و تسلط بر استفاده از ضوابط آنها خصوصا در آزمون‌های محاسباتی می‌باشد. از این رو نکاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم؛ امیدواریم که مفید واقع گردد. در ادامه با سازه برتر همراه باشید.

 

۱- اعتماد به نفس داشته باشید و به حواشی جاری در جلسه‌ی آزمون اصلا توجه نکنید. باتوجه به اینکه شما – هر چند کم و محدود – با آمدن به دوره‌های آموزشی، وقت گذاشته‌اید و مطالعه کرده‌اید، لذا در جلسه‌ی امتحان روی دانسته‌های خودتان متمرکز شوید وبعضا به حواشی موجود در اطرافتان اصلا توجه نکنید.

۲- حد نصاب قبولی : حدنصاب قبولی در آزمون‌های ورود به حرفه، پاسخ صحیح به ۵۰٪‌ سوالات می‌باشد، لذا لزومی ندارد که به همه‌ سوالات پاسخ دهید و زمانتان را برای پاسخ به همه‌ی سوالات صرف کنید.

۳- وقت آزمون را با تعداد سوالات هماهنگ نمایید: شمادر این آزمون به هیچ وجه مشکل کمبود زمان را ندارید، لذا از این جهت استرس ونگرانی نداشته باشید. به عنوان مثال طبق آمار دوره‌های قبل، در آزمون معماری ۶۰ سوال و ۱۵۰ دقیقه وقت داده می‌شود. بر این اساس اگر فردی بخواهد در این آزمون به همه سوالات پاسخ دهد، برای هر سوال ۵/۲ دقیقه وقت دارد. در صورتی که با در نظر گرفتن حد نصاب قبولی۵۰ درصد، اگر برای پاسخ دادن به ۶۰ درصد سوالات برنامه‌ریزی نماید، چیزی در حدود۴دقیقه برای پاسخ دادن به هر سوال وقت دارد که مدت زمان بسیار مناسبی است؛ به همین صورت برای آزمون محاسبات عمران حدود۶دقیقه وسایر رشته‌ها . این مقدار وقت بسیار مناسب بوده و با توجه به اینکه برخی سوالات اصلا به این مقدار وقت نیاز ندارند، وقت مازاد آنها نیز به سوالات دشوار و وقت‌گیر اختصاص داده می‌شود.

۴- ابتدا مرور همه‌ دفترچه و پاسخ به سوالات ساده : توصیه می‌شود که ابتدا همه‌ی سوالات ساده را پاسخ دهید و به این ترتیب زمان آزمون رامدیریت نمایید. سپس از اول مجددا به بررسی سوالات وقت‌گیر و مشکوک بپردازید.

تذکر: برخی طراحان تست مخصوصا سوالات ساده را آخر مجموعه‌ سوالات قرار می‌دهند.

۵- نزدن تست‌های مشکوک و وقت‌گیر در دور اول

۶- به خودتان گیر ندهید. فردی که می‌گوید که به یک سوال سخت گیر دادم و تا حلش نکردم، راحت نشدم و اصلا برام مهم نیست که قبول بشم یا نه !!!! فقط مهم بود که آن سوال را حل کنم. لازم به ذکر است که همه سوالات هم ارزش بوده و با این کار فرد فقط احتمال موفقیت خود راکاهش داده است.

۷- کنترل مکرر شماره تست در برگه‌ سوالات و پاسخنامه جهت پرهیز از جابجا زدن تست‌ها : یکی از اشکالات رایج افراد جابجا زدن پاسخ تست‌ها می‌باشد که به دلیل استرس و بعضاپاسخ ندادن به یک یا چند سوال (پریدن از روی چند تست) ایجاد می‌شود. با توجه به اینکه مدت‌ها است که متقاضیان گرامی در چنین آزمون‌هایی شرکت نکرده‌اند، باید روی مهارت عمومی تست‌زنی تمرین داشته باشند.

۸- کنار گذاشتن جزوات و کتاب‌های قدیمی: معمولاافراد به جزوات قدیمی زمان تحصیل خود بسیار علاقه دارند. به خاطر داشته باشید که با توجه به بازبینی مکرر ضوابط مقررات ملی ساختمان،‌ غالبا سوالات از موارد تغییریافته مطرح می‌گردد که از این رو منابع و مراجع قدیمی اصلا کارایی ندارند.

۹- اطلاع دقیق و کامل از مواد آزمون و منابع قید شده در سایت : موادآزمون و مراجع آن را از سایت دفتر مقررات ملی ساختمان (www.inbr.ir) دریافت نمایید.

۱۰- توجه مضاعف به انتشارات جدید دفترمقررات ملی ساختمان : درهر دوره از آزمون بعضا یکی از مقررات ملی ساختمان بازنگری می‌شود که بیشتر مدنظر طراحان سوالات است و شاید می‌خواهند ببینند که چقدر افراد به انتشارات جدید توجه دارند. به عنوان مثال در این دوره مجموعه‌ راهنماهای مقررات ملی ساختمان درچند مبحث چاپ شده است که مطالعه‌ی آنها توصیه می‌شود.

۱۱- با ماشین حساب‌تان کار کنید (دوست باشید) مخصوصاً در آزمون‌های محاسباتی مانند محاسبات عمران لازم است شما با ماشین حساب کار کنید.غالبا این روزها مهندسان دیگر خیلی با ماشین حساب کار نمی‌کنند و اصلا با آن غریبه هستند!!! لذا برای آزمون های محاسبات حتما تمرین کنید که بتوانید با ماشین حساب به راحتی کار کنید.

۱۲- همه موارد آزمون را مطالعه نمایید و فقط روی چند درس تمرکز نکنید. توزیع سوالات و انتخاب آنها از مباحث مختلف حالت یکنواخت و استانداردی را ندارد و بعضادر یک دوره مشاهده شده است که بیشتر سوالات از یکی از مباحث آمده است و اگر شما آن مبحث را مطالعه نکرده باشید، می‌تواند در قبولی شما تاثیرگذار باشد.

۱۳- بسیاری از سوالات تشریحی با مرور سرفصل کتب مقررات ملی ساختمان قابل پیدا کردن می باشد.

۱۴- از راهنمای مبحث ۱۳ اگر سوال داده شد حتما به عناوین فصول ابتدای کتاب مراجعه کنید.

۱۵- بالای صفحات مهم کتاب با خط درشت موضوع آن یکی دو صفحه را بنویسید.

۱۶- حتما اگر هیچ مطالعه ای هم نکردید یکبار فقط مقررات ملی را ورق بزنید و موضوعاتی که در آن بحث شده را ببینید که حداقل بدانید کدام موضوعات را از کدام کتاب پیدا کنید.

۱۷- برخی موضوعات مشترک در شماره های مختلف با کمی تفاوت و ظرافت وجود دارد: که این مباحث سر کلاس ها عنوان می شود این موارد را پیدا کنید و علامت بزنید.

۱۸- تمام نکات عددی مقررات مختلف را در ابتدای کتاب بنویسید که برای پیدا کردن آنها دیگر وقتتان گرفته نشود.

۱۹- خیلی از دانشجویان وقت نمی گذارند یک سوال را کامل حل و محاسبه کنند. اگر با دیدن راه حل فکر می کنید کاملا مسلط هستید باز هم یک دور حل کنید گاهی حتی به رادیان و درجه ماشین حساب دقت نکرده اید و متوجه اشکالات خود نمی شوید موقع سینوس یا کسینوس گرفتن

۲۰- نمونه سوالات سالهای قبل از هر کتاب و جزوه آموزشی مهمتر است ابتدا آنها را بخوانید و مسلط شوید.

-شیوه های تست زنی

تست ها به چند دسته تقسیم می شوند:

    تست های سرعتی

    تست های طبقه بندی شده

    تست های معلم ساخته

    تست های خود ساخته و ....

.

البته این تقسیم بندی ها از دیدگاه های متعدد است زیرا اصل کار در این جا خلاصه گویی و مختصر نویسی است در آزمون های   نظام مهندسی سرعت در تست زدن عامل موفقیت است و بدون مهارت تست زنی تقریبا کسی نمی تواند در آزمون موفق شود.

نکته مهم در تست زدن این است که قبل از تست زدن باید منابع آزمون نظام مهندسی را به دقت مطالعه کرد و بدون مطالعه مباحث ، زدن تست کاری بیهوده و حتی مضر است. تست زدن در زمان های متعدد تکنیک های خاص خود را دارد . مثلا تست زدن در منزل نکات و شیوه های خود را دارد و تست زدن در روزآزمون شیوه دیگر.

.

الف- تست زدن در منزل

بعد از مطالعه هر بخش با فاصله 48 ساعت سعی کنید تست های طبقه بندی شده متناسب و مرتبط با آن بخش از کتاب را بزنید برای تست زدن دقیقا شرایط روزآزمون اصلی را ایجاد کنید یعنی در همان زمان و شرایط مثل آزمون تست بزنید روی یک صندلی خشک به حالت نشسته و حل واقعی تمام مسایل و وسط کار به جواب ها نگاه نکنید.

در مرحله اول سعی کنید تست ها را با خودکار آبی و در زمان مقرر بزنید و در مرحله دوم تست ها را با خودکار قرمز در وقت آزاد و سپس آنها را تصحیح کنید پی خواهید برد که بسیاری از اشتباهات شما اثر بی دقتی و یا عوامل دیگر بوده است باید این اشتباهات را یادداشت کنید و سعی کنید تکرار نشود .

در این مرحله چنانچه توانسته باشید بیش از 90% تست ها را درست پاسخ دهید مطالب آن بخش را خوب فهمیده اید در صورتی که  بین 60% تا 90% پاسخ دهید لازم است خلاصه مطالب را یک مرتبه دیگر بخوانید و چنانچه کمتر از 50% پاسخ داده باشید لازم است مطالب آن بخش را به طور کامل دوباره مطالعه کنید .

.

ب- تست زدن در روز آزمون اصلی

توجه داشته باشید در آزمون اصلی شما باید صحیح ترین جواب را انتخاب کنید، نه جواب صحیح را. لذا دقت در ضمن مطالب و دقت در فهم سؤال بسیار مهم است.

قبل از زدن تست کلیه جواب ها را بخوانید. صحیح ترین جواب همان جوابی است که در مرحله اول به آن می رسید تست ها را کد بندی کنید. تست های آسان را اول بزنید. تست های متوسط را بعد از آن و تست های مشکل را در پایان وقت به آن بپردازید یادتان باشد که تست ها ارزش یکسانی دارند ولی با شانس و تصادفی به تست ها پاسخ ندهید.

تذکر: 10% سوالات آزمون نظام مهندسی را تنها از طریق4گزینه جواب داده شده می توانید پیداکنید نه از طریق عنوان سوال.

در انتقال تست ها به پاسخ نامه نهایت دقت را داشته باشید چون ممکن است خطای دید ایجاد گردد.

جهت صرفه جویی در وقت هر ده تست را پس از زدن در دفترچه یکباره به پاسخ نامه منتقل نمایید . سعی کنید دقت خود را فدای سرعت نکنید .

همه سؤالات و همه پاسخ ها و همه مطالب دفترچه را به دقت بخوانید .

.

نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی

.

آزمون نظام مهندسی 96

.

اخبار عمرانی

اخبار نظام مهندسی

درباره : فنی مهندسی , شهر سازی , برق , نقشه کشی , معماری , عمران ساختمان ,
برچسب ها : آزمون نظام مهندسی , آزمون نظام مهندسی 96 , اخبار نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی , امتحان نظام مهندسی 96 , تاریخ آزمون نظام مهندسی 96 , ثبت نام آزمون نظام مهندسی 96 , ثبت نام نظام مهندسی 96 , زمان آزمون نظام مهندسی 96 , زمان و تاریخ و نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 96 , شیوه تست زنی آزمون نظام مهندسی , منابع آزمون نظام مهندسی , نظام مهندسی , نظام مهندسی ساختمان , نکات ضروری قبل از آزمون نظام مهندسی و شیوه های تست زنی ,
بازدید : 38 تاریخ : یکشنبه 08 مرداد 1396 زمان : 23:9 نویسنده : محمد غفوری تبار نظرات ()
مطالب مرتبط
 • کتاب PHP پی اچ پی از بیخ به زبان فارسی کتاب PHP پی اچ پی از بیخ به زبان فارسی
 • دانلود پلان و نقشه ساختمان با کاربری های متفاوت دانلود پلان و نقشه ساختمان با کاربری های متفاوت
 • پنجره یو پی وی سی ثابت ( انواع پنجره یو پی وی سی ) پنجره یو پی وی سی ثابت ( انواع پنجره یو پی وی سی )
 • ساخت استخر سونا جکوزی ساخت استخر سونا جکوزی
 • لیست قیمت کاشی سرامیک لیست قیمت کاشی سرامیک
 • پوشش و اجرای سقف پاسیو پوشش و اجرای سقف پاسیو
 • فروش پنجره دوجداره یو پی وی سی فروش پنجره دوجداره یو پی وی سی
 • معرفی چند وبلاگ جدید با موضوع ساختمان معرفی چند وبلاگ جدید با موضوع ساختمان
 • اجرای فوم بتن و دستگاه فوم بتن اجرای فوم بتن و دستگاه فوم بتن
 • قیمت پوکه معدنی ساختمانی قیمت پوکه معدنی ساختمانی
 • آزمایشگاه تخصصی مکانیک خاک آزمایشگاه تخصصی مکانیک خاک
 • قیمت پانل دیواری 3d panel قیمت پانل دیواری 3d panel
 • انجام جوشکاری اسکلت در تهران انجام جوشکاری اسکلت در تهران
 • قبولی در آزمون نظام مهندسی قبولی در آزمون نظام مهندسی
 • آزمون نظام مهندسی 96 آزمون نظام مهندسی 96
 • ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان


  ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان

  www.SakhtemanSazha.com


  سایت ساختمان سازها (www.SakhtemanSazha.com) یک سایت تخصصی در بخش ساختمان و صنایع وابسته آن می باشد که تمامی متخصصان، فروشندگان ، مجریان و فعالان این بخش می توانند تبلیغات خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارند و تنها برای آگهی های ویژه هزینه پرداخت نمایند.

  فعالان بخش ساختمان می توانند محصولات ، خدمات  ، اطلاعات تماس و تصاویر محصولات خود  را در سایت ساختمان سازها بصورت آگهی تبلیغاتی ثبت کنند و محل فروشگاه یا دفتر خود را روی نقشه بصورت آنلاین مشخص کنند تا مخاطبین با درک بهتری از خدمات و محصولات ایشان آشنا شوند.

  همچنین بازدیدکنندگان سایت ساختمان سازها ، افراد و شرکتهایی هستند که به دنبال کالا و خدمات و فروشندگان و مجریان مرتبط با صنعت ساختمان هستند که در این سایت می توانند به راحتی شرکت مورد نظر خود را پیدا کنند.

  موضوعات اصلی سایت ساختمان سازها شامل دکوراسیون ، مصالح ساختمانی ، املاک ، ماشین آلات ، خدمات ساختمانی , خدمات تزییناتی ، خدمات تاسیساتی ، لوازم و تجهیزات ، بازار کار ، آموزش ، شرکتها و امور مهندسی ، محوطه سازی و سایر نیازمندیهای مرتبط با ساختمان می باشد و هر کدام از این موضوعات بخشهای مختلفی از فعالیتهای مرتبط با ساختمان را در بر می گیرد.


  سایت ساختمان سازها محل مناسبی برای ثبت آگهی های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. با ثبت آگهی های خود در بخش نیازمندی های ساختمان سازها ، تبلیغات خود را در سراسر کشور در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار خواهید داد و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب خواهید نمود. ثبت آگهی و تبلیغ در سایت ساختمان سازها رایگان است و فقط آگهی های ویژه شامل هزینه خواهد بود.  -ثبت آگهی در ساختمان سازها-

  تبلیغات
  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

  آمار سایت
 • کل مطالب : 6896
 • کل نظرات : 32
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 19
 • آی پی امروز : 42
 • آی پی دیروز : 99
 • بازدید امروز : 985
 • باردید دیروز : 2,501
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 12,853
 • بازدید ماه : 38,349
 • بازدید سال : 38,349
 • بازدید کلی : 571,929
 • مطالب