close
تبلیغات در اینترنت
مالـكیت زمانی در حقـوق ایران 1
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

دانلود پروژه و پایان نامه

رواج تایم شرینگ یا مالکیت زمانی در برخی از کشورهای اروپایی و نقشی که این شیوه در جذب سرمایه¬ ها و جلوگیری از اتلاف منابع دارد، برخی از شرکتهای ایرانی را بر آن

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه

مسابقه فایل ناب با جوایز ویژه

 

جشنواره تابستان طلایی فایل ناب با جوایز ویژه
فایل بفروشید ، درآمد کسب کنید و جایزه بگیرید


در تابستان 95 با پنجمین جشنواره فایل ناب همراه با کاربران عزیز هستیم. در این دوره کاربرانی که بطور متوسط فقط یک بازاریابی در روز داشته باشند هم جایزه ویژه دریافت خواهند کرد ؛ همچنین کاربرانی بطور متوسط 2 محصول در روز ثبت کرده باشند هم از جوایز ویژه فایل ناب برخوردار خواهند شد.
هدف ما در این دوره افزایش کیفیت فعالیت کاربران خواهد بود و تلاش ما این است که تمام کاربرانی که در این مسابقه شرکت می کنند و فعالیت مفیدی دارند از جوایز سایت بهره مند شوند. با توجه به زمان 93 روزه تابستان ، فرصت خوبی برای کسب امتیازهای بالا خواهید داشت.
تمامی کاربران (فروشنده و بازایاب) می توانند با ثبت محصول و یا فروش محصولات موجود ، امتیاز خود را بالا برده و علاوه بر اینکه درآمد خود را افزایش خواهند داد ، می توانند شانس برنده شدن خود را نیز افزایش داده و از جوایزی که برای نفرات برتر در نظر گرفته شده استفاده نمایند.
در این دوره برای نفرات اول تا پانزدهم جوایز نقدی در نظر گرفته شده است و همچنین تمام کاربران می توانند با کمی تلاش ، از جوایز نفیس تری نیز برخوردار شوند. توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی در تعداد نفرات برنده در بخش جوایز ویژه نیست.


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -

 

جوایز:
1- نفر اول: 100,000 تومان
2- نفر دوم: 80,000 تومان
3- نفر سوم: 60,000 تومان
4- نفر چهارم: 40,000 تومان
5- نفر پنجم: 20,000 تومان
6-15- نفرات ششم تا پانزدهم: هر نفر 10,000 تومان

جوایز ویژه برای بازاریابهای برتر:
بیشتر از 100 بازاریابی: 10,000 تومان
بیشتر از 250 بازاریابی: 50,000 تومان
بیشتر از 500 بازاریابی: 100,000 تومان
بیشتر از 1000 بازاریابی: 200,000 تومان

جوایز ویژه برای فروشندگان برتر:
آپلود بیشتر از 200 فایل: 10,000 تومان
آپلود بیشتر از 800 فایل: 50,000 تومان
آپلود بیشتر از 1500 فایل: 100,000 تومان
آپلود بیشتر از 3000 فایل: 200,000 تومان


- ثبت نام در مسابقه و دریافت جایزه -


مالـكیت زمانی در حقـوق ایران 1

مالـكیت زمانی در حقـوق ایران

مالـكیت زمانی در حقـوق ایران دسته: فقه و حقوق اسلامی
بازدید: 79 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 72 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 45

رواج تایم شرینگ یا مالکیت زمانی در برخی از کشورهای اروپایی و نقشی که این شیوه در جذب سرمایه¬ ها و جلوگیری از اتلاف منابع دارد، برخی از شرکتهای ایرانی را بر آن داشته است تا این روش را الگوی فعالیتهای خود قرار دهند، اگر چه این شرکتها برای تطبیق فعالیتهای خود بر موازین حقوقی و قوانین جاری، از قراردادهایی چون بیع مشاع و صلح منافع کمک گرفته¬اند، اما ب

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

شرح مختصر:

تعاون و همکاری بشر در بهره برداری از منابع تازگی ندارد، برای نمونه می­توان به قدمت و ماهیت شرکتهای مدنی و تجاری اشاره نمود. در شرکتهای مدنی چند نفر با هم به نحو مشاع سهیم هستند، از یک سو همگی مالکند و می­توانند در مایملک خود تصرف کنند و از سوی دیگر تصرف هر یک از این مالکان، بی اذن همه مالکان روا نیست. برای آنکه همه شرکا بتوانند از این مال استفاده کنند، با همکاری هم، برای اداره مال مشاع مدیری انتخاب می­کنند. در شرکتهای تجاری این همکاری به گونه دیگر دیده می­شود. با توجه به گسترده­تر شدن روابط تجاری و در بیشتر موارد کافی نبودن سرمایه­های اندک افراد، این فکر در ذهن بشر خطور کرد که سرمایه ها در یکجا جمع شود و یک شخصیت حقوقی با توانمندی بالا به جای چندین شخصیت حقیقی با توان اندک به تجارت بپردازد.

هر یک از این شرکتها به یکی از این دو جنبه بهای بیشتری می­دهند: توجه به تمایل انسان نسبت به «دارا شدن و اختیار داری» و «عدم نیاز به اذن تمامی مالکان نسبت به تصرف در مال». در شرکت مدنی حاکمیت اراده تک تک افراد محترم شمرده می­شود تا آنجا که ماده 576 قانون مدنی مقرر می­دارد: «طرز اداره کردن اموال مشترک تابع شرایط مقرره بین شرکا خواهد بود». برای تصرف در مال مشاع، اذن یا اجازه تمامی مالکان لازم است، اما در شرکتهای تجاری این حاکمیت اراده به نحو چشمگیری اهمیت خود را از دست می­دهد و اراده اکثریت بر اراده اقلیت غالب می­آید، تا آنجا که ورقه سهم حاکی از آن است که نسبتی از دارایی شرکت متعلق به شریک می­باشد، نه قسمتی از اموال شرکت.

چه بسا بتوان با تاسیسی نو اهمیت هر دو جنبه را همسنگ ساخت: هم به احساس « دارا بودن و اختیار داری» انسان پاسخ درخور داده شود و هم «بی نیازی از اذن تمامی مالکلان برای تصرفات» تامین گردد. تاسیسی که می­تواند استفاده بهینه از منابع محدود را به ارمغان آورد، از سویی فرد، مالک است تا با این احساس در حفظ مال کوشاتر باشد و از سوی دیگر هر چند با سایر مالکان سهیم است، برای تصرف نیازی به اذن آنان ندارد، البته تصرفاتی که به نابودی موضوع مالکیت نینجامد. این تاسیس، تایم شرینگ، مالکیت موقت، مالکیت زمانی و یا سهیم شدن زمانی خوانده می­شود.

آیا ممکن است چند نفر با یکدیگر در مالی سهیم باشند و حصه هر کدام بر اساس قید زمان مشخص گردد و در عین حال تمامی مالکان اختیارات مالکانه، به جز اختیار از بین بردن آن مال را داشته باشند و بی اذن یکدیگر بتوانند در چنین مالی تصرف نمایند؟

مثلاً دو کشاورز که هر کدام برای دوره معینی به زمین نیاز دارند. فعالیتهای کشت، داشت و برداشت بیش از شش ماه به طول نمی­انجامد. تمامی امکانات جز یک قطعه زمین کشاورزی مهیاست. هر کدام به تنهایی به خرید زمین قادر نیستند و از سوی دیگر اجاره زمین همیشه با مشکلاتی مواجه بوده و هست، گذشته از آنکه احساس مالکیت و دارا بودن تاثیر بسزایی در استفاده بهینه از امکانات دارد. حال اگر این دو کشاورز بتوانند زمینی را بخرند که هر کدام در دوره­ای شش ماهه مالک آن باشند، هم امکان و توانمندی هر کدام در جای خویش به کار گرفته شده و هم هر دو مالکند تا با آن احساس « دارا شدن »، بهره­وری از توان و امکانات خویش را به نهایت درجه ممکن برسانند.

سودمندی این تاسیس منحصر به زمینهای کشاورزی نیست، می­توان از این تاسیس در ساختمانها نیز استفاده برد. انسان طالب تفریح و گردشگری است، می­خواهد تا آنجا که می­تواند رنج سفر را اندک سازد. برای این منظور گاه در برخی از مناطق، ساختمانی را می­خرد تا برای یک هفته یا یک ماه در سال با آسودگی خاطر در آن محل به سر ببرد، بقیه ایام سال ساختمان خالی و بی استفاده است. حال اگر چنین شخصی بتواند با این سرمایه به جای خرید یک خانه در یک نقطه برای همیشه، در چند منطقه، منازلی را خریداری کند که برای مدت زمان خاصی مالک آنها باشد، هم زمینه­ای برای گردشگری بیشتر خویش را مهیا ساخته است و هم به دیگران امکان خانه دار شدن را در آن مناطق می­دهد. این گونه مالکیت، در مناطق توریستی و تفریحی از کارآمدترین راه­هاست. مهمترین مانع پذیرش این تاسیس، دائمی انگاشتن مالکیت است، چه در نگاه اول به نظر می­رسد که موقت بودن ملکیت با ویژگی دوام مالکیت در تضاد است.

از طرف دیگر باید در نظر داشت که دانش حقوق که رسالت قانونمند کردن فعالیتهای فردی و گروهی را در جامعه بر عهده دارد، نباید در مقابل پدیده­های نو حالت انفعالی و تاثیر پذیری یک طرفه داشته باشد. بنابراین انتظاری بی جاست که حقوق کشور همواره بر اساس مسائل مستحدثه تغییر یابد، بلکه باید هر مساله جدید و بی سابقه­ای را با مبانی مورد قبول و اصول پذیرفته شده فقهی و حقوقی سنجید و چنانچه مغایر آن شناخته شد، از اجرا و رواج آن در کشور جلوگیری وگرنه در مسیر قانونمند کردن آن باید کوشید. البته این سخن به معنای جمود و تعصب بر تاسیسات و پدیده­های حقوقی کهن و عدم پذیرش مطلق نهادها و تاسیسات جدید نیست، بلکه سخن ما آن است که مبانی مسلم فقهی و اصولی را نباید در راه توجیه یک پدیده جدید قربانی ساخت.

راه حل صحیح و منطقی در برخورد با یک پدیده جدید یا تاسیس حقوقی ناشناخته-که از سیستم دیگری به کشور ما وارد شده- این است که اولاً ماهیت آن در کشور مبدا شناخته شود و آثار و نتایج آن مورد بررسی قرار گیرد، ثانیاً با توجه به ماهیت و آثار و احکام آن، به بررسی و کاوش در حقوق کشور پرداخته شود تا صحت یا بطلان آن روشن شود.

فهرست مطالب

مقدمه

مبحث اول: تعریف مالکیت زمانی، بیان اوصاف و سابقه آن در ایران

گفتار اول: تعریف مالکیت زمانی

گفتار دوم: اوصاف و ویژگیهای قرارداد مالکیت زمانی

گفتار سوم: سابقه مالکیت زمانی در ایران

مبحث دوم: بررسی صحت و اعتبار مالکیت زمانی در بخش قراردادها

گفتار اول: جایگاه مالکیت زمانی در عقود معین

بند اول: عقد بیع

فراز اول: تعریف بیع و ویژگیهای آن

فراز دوم: بررسی صحت و مشروعیت عقد بیع موقت

فراز سوم: نظرات فقهای معاصر در خصوص امکان انعقاد قرارداد مالکیت زمانی در قالب بیع

فراز چهارم: نظریه ادره حقوق قوه قضائیه

بند دوم: عقد شرکت

فراز اول: تعریف عقد شرکت

فراز دوم: مهایات در شرکت

فراز سوم: تعریف لغوی و اصطلاحی مهایات

فراز چهارم: مبانی مشروعیت فقهی و حقوقی مهایات

فراز پنجم: نظرات ارئه شده در خصوص ماهیت مهایات

فراز ششم: نظرات فقهای معاصر

بند سوم: عقد اجاره

فراز اول: تعریف عقد اجاره و ویژگیهای آن

فراز دوم: دلایل لزوم موقت بودن اجاره

فراز سوم: بررسی امکان انعقاد قرارداد مالکیت زمانی در قالب عقد اجاره

فراز چهارم: نظرات فقها

بند چهارم: عقد صلح

فراز اول: تعریف عقد صلح و ویژگیهای آن

فراز دوم: صلح

فراز سوم: نظرات فقهای معاصر در خصوص امکان انعقاد قرارداد مالکیت زمانی در قالب صلح

گفتار دوم: جایگاه مالکیت زمانی در عقود نامعین

مبحث سوم: احکام و آثار قرارداد مالکیت زمانی

گفتار اول: رابطه مالکان با یکدیگر

گفتار دوم: حدود اختیار مالکان

مبحث چهارم: مالکیت زمانی در حقوق خارجی

گفتار اول: ویژگیهای قرارداد بیع زمانی در حقوق کشورهای مختلف

گفتاردوم: شکل قرارداد

گفتار سوم: محتوای قرارداد

گفتار چهارم: حق انصراف

نتیجه

نمونه­ای از قرارداد تایم شرینگ

منابع

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : مالـكیت زمانی در حقـوق ایران , مالـكیت زمانی در حقـوق ایران , مالکیت زمانی , عقود , تایم شرینگ


Google
About 638,000 results (0.57 seconds)
Search Results
مالـكيت زماني در حقـوق ايران - راسخون
rasekhoon.net › ... › مالـكيت زماني در حقـوق ايران
Translate this page
در خصوص تأسيس حقوقي «مالكيت زماني» با توجه به وضع فرهنگي مردم ايران و ابعاد رواني ... 1. ممكن است حق مالكيت مالك در يك قطعه زمين مطلق نباشد و ديگران در ملك او از ...
نگاهی مختصر به مالکیت زمانی | کانون سردفتران و دفتریاران
www.notary.ir/node/138
Translate this page
نگاهی مختصر به مالکیت زمانی1. د‌‌کتر سلیمان فدوی 2. چکیده. یکی از مسایل بسیار حایز اهمیت در حقوق ایران، برخورد و رو در رویی قواعد و مقررات داخلی و فقه اسلامی از ...
[PDF]مالکیت زمانی
www.fgasia.org/files/filebox/7943/p15.pdf
Translate this page
وضعيت مالكيت زماني در ايران ... مالكیت زمانی یا زمان بندی شده، اصطالح رایج و مرسومی در ادبیات ایران نبوده، بلكه ..... دوره مقدماتی حقوق مدنی،ج 1،اشخاص و خانواده - اموال. چ.
بررسی ماهیت حقوقی مالکیت زمانی در حقوق آمریکا
clk.journals.pnu.ac.ir/article_597_126.html
Translate this page
Key word: ownership, tenancy in common,timesharing. Objective rights. 1- مقدمه: نهاد حقوقی مالکیت زمانی، از سال 1373 مورد توجه حقوقدانان ایران قرار گرفت. در این ...
مالـكیت زمانی در حقـوق ایران
proje202020.rozblog.com/.../مالـكیت-زمانی-در-حقـوق-ا...
Translate this page
Jun 22, 2016 - مالـكیت زمانی در حقـوق ایران دسته: فقه و حقوق اسلامی بازدید: 1 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 72 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 45 رواج تایم شرینگ ...
مالکیت موقت (زمانی) (1)
www.hawzah.net/fa/Article/View/79982
Translate this page
20و22/8/75 اطلاعیه ای در روزنامه ایران توجه بسیاری - بویژه آشنایان با قواعد حقوقی - را به خود جلب کرد که در آن از «مالکیت زمانی برای اولین بار در ایران » نام برده بود.
اداره كل امور حقوقی، مجلس و استانها-مالکيت زماني - سازمان ثبت احوال کشور
https://www.sabteahval.ir/oh/tab-6026.aspx
Translate this page
نمونه هایی از مشارکت زمان بندی شده در فرهنگ ایران از دیر باز وجود داشته است .... [1] -سلسله پژوهش های فقهی و حقوق بیع زمانی ،معاونت آموزش قوه قضائیه ،ص 73.
[PDF]بررسی مبانی مشروعیت مالکیت دوره‌ای در فقه و حقوق ایران
ijrj.baboliau.ac.ir/.../admin-A-10-1-53-f107ffc.pdf
Translate this page
ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻣﺸﺮوﻋﯿﺖ ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ دوره. اي در ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق اﯾﺮان. 1. ﻣﺠﺘﺒﯽ زاﻫﺪﯾﺎن. *. ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﯾﺰداﻧﯽ. *. *. ﭼﮑﯿﺪه ... اﺳﺘﻔﺎده از ﻧﻬﺎد ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺗﺎزه ﺗﺄﺳﯿﺲ ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ زﻣﺎﻧﯽ رﻫﻨﻤﻮن ﺳﺎﺧﺘﻪ و اﯾﺸﺎن را ﺑﺮآن داﺷﺘﻪ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺗﻘﯿﯿﺪ ﻧﻬﺎد.
مالـکیت زمانی در حقـوق ایران - ایران‌بوم
www.iranboom.ir › تازه‌ها › خبر
Translate this page
Nov 26, 2012 - شما اینجا هستید: رویه نخست تازه‌ها خبر مالـکیت زمانی در حقـوق ایران .... 1ـ اطلاق: یعنی مالکیت حق همه گونه تصرف در ملک را به مالک می‌دهد (ماده 30 ق.م).
بررسی ماهیت قرارداد قرارداد مالکیت زمانی یا تایم شرینگ - عباس بشیری
www.vakilbashiri.com/.../بررسی-ماهیت-قرارداد-مالکی...
Translate this page
Mar 10, 2013 - (3) مالکیت زمانی یک عقد رضایی است، چرا که در نظام حقوقی ایران اصل .... ویژگیهای اساسی عقد بیع را می¬توان به شرح ذیل برشمرد: (1) عقد بیع از ...
[PDF]ﺑﯿﻊ زﻣﺎﻧﯽ و ﺟﺎﯾﮕﺎه آن در ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق اﯾﺮان و ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ي ﺑﺮر
ganj.irandoc.ac.ir/articles/download_sparse/536769
Translate this page
ﮔﺮوه. ﻓﻘﻪ و ﻣﺒﺎﻧﯽ. ﺣﻘﻮق اﺳﻼﻣﯽ. ﺑﺮرﺳﯽ. ﺑﯿﻊ زﻣﺎﻧﯽ و ﺟﺎﯾﮕﺎه آن در ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق اﯾﺮان و ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ي. آن ﺑﺎ ﺣﻘﻮق اروﭘﺎ ..... ﺗﻮﺟﯿﻪ. ﮔﺮ. ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ. زﻣﺎﻧﯽ. (. اﺻﻞ. اﺑﺎﺣﻪ،. اﺻﻞ. ﺻﺤ ﺖ،. اﺻﻞ. ﺗﺴﻠﯿﻂ. ) .. 117. 1. اﺻﻞ اﺑﺎﺣﻪ.
بررسی فقهی وحقوقی مالکیت زمانی - حقوق خصوصی -حقوق تجارت و حقوق ...
hasanilaw.blogfa.com/post/342
Translate this page
در حقوق ایران این قراردادها از اوایل دهه 70 وارد نظام حقوقی ما شد و چون قبل از ورود به محافل .... 1-ادب، مرتضی، مقاله نگاهی به مالکیت زمانی و بررسی قوانین اسپانیا، ماهنامه ...
مالـكيت زماني در حقـوق ايران
www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition...
Translate this page
Apr 11, 2012 - كلمات كليدي : مالـكيت زماني، حقـوق ايران نوع مقاله : نشريات ... عناصر مالكیت. 1ـ اطلاق: یعنی مالكیت حق همه گونه تصرف در ملك را به مالك می‌دهد (ماده 30 ق.
مالکیت زمانی - کلینیک حقوقی دانشگاه آزاد دامغان
law123.blogfa.com/post/24
Translate this page
کلینیک حقوقی دانشگاه آزاد دامغان - مالکیت زمانی - آشنایی با کلینیک حقوقی دانشگاه آزاد و برنامه های آن ... بررسی تقیید نهاد مالکیت با عنصر زمان در فقه و حقوق ایران .... [1]. ه – پرسش هاي تحقيق. الف) آيا مالکيت قابليت زمان پذيري دارد يا خير؟
مقایسۀ مالکیت زمانی با مهایات در فقه و حقوق ایران - دانلود پایان نامه و ...
arshadha.ir/پایان-نامه-ارشد-حقوق-مقایسۀ-مالکیت-زما/
Translate this page
پایان نامه ارشد حقوق : مقایسۀ مالکیت زمانی با مهایات در فقه و حقوق ایران. بهمن ۷, ۱۳۹۴ /در حقوق /توسط admins .... 2-1-3 بررسی مبانی مشروعیت مالکیت زمانی …
وکالت آنلاین - مالـکیت زمانی در حقـوق ایران
www.vekalatonline.ir/print.php?ToDo...AID=5451
Translate this page
در خصوص تأسیس حقوقی «مالکیت زمانی» با توجه به وضع فرهنگی مردم ایران و ابعاد روانی ... 1ـ اطلاق: یعنی مالکیت حق همه گونه تصرف در ملک را به مالک می‌دهد (ماده 30 ق.
بيع زماني يا انتقال مالكيت زمان‌بندي شده (1)
www.hoghooghdanan.com/index.php?...1...
Translate this page
1- مسئله «تايم شر» به طور مشخص از زماني در ايران مطرح شد كه شركتي به نام ... محافل حقوقي گرديد چرا كه عنوان بيع زماني و مالكيت زماني در حقوق ايران و خصوصا در فقه، ...
پایان نامه مقایسه تاسیس حقوقی مالکیت زمانی با مهایات در فقه وحقوق ایران
lawfile.ir/پایان-نامه-مقایسه-تاسیس-حقوقی-مالکیت-ز/
Translate this page
Jul 7, 2016 - 2تاریخچة مالکیت زمانی امروزه هرگاه از مالکیت زمانی به طور مطلق یاد می‌شود بیش از هر چیز دیگر، ذهن متوجه استفاده از املاک و مستغلات، مخصوصاً در ...
طنین عدالت (فرهنگی-حقوقی) - بیع زمانی
hajaminv.blogfa.com/post-15.aspx
Translate this page
عمدتاً بر اساس نظريه مشهور در حقوق فرانسه و ايران مالكيت داراي چهار ويژگي‌ مهم است.5. الف: جامع ... 1- بيع غير موقت به عبارتي نسبت به توقيت به شرط لازم مي باشد. 1.
بررسی ابعاد حقوقی «مالکیت زمانی» در نگاه فقها و حقوقدانان
www.yjc.ir/.../بررسی-ابعاد-حقوقی-مالکیت-زمانی-در-...
Translate this page
Sep 10, 2014 - باید دید از دیدگاه حقوقی، مالکیت زمانی در چه قالبی می‌گنجد آیا افراد به صورت ... آمده در حقوق ایران و قوانین جاریه پیش‌بینی نشده است و سابقه ندارد.
کتاب مطالعه تطبیقی مالکیت زمانی در حقوق ایران و انگلستان(چاپ1 ...
https://www.gisoom.com/.../کتاب-مطالعه-تطبیقی-مال...
Translate this page
کتاب مطالعه تطبیقی مالکیت زمانی در حقوق ایران و انگلستان اثر علی رحیمی بوده و چاپ 1 آن در سال 1390 توسط انتشارات سرافراز منتشر شده است.موضوعات کتاب ...
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران هنری چاپ 1 جنگل - قیمت ...
https://selzir.com/.../4281592-حقوق-مدنی-مالکیت-زمان...
Translate this page
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران هنری چاپ 1 جنگل محدوده قیمت از 3800 تومان از فروشگاه فروشگاه کتاب شهر دانش فروشگاه کتاب شهر دانش.
بررسی وضعیت حقوقی شرط تأخیر در انتقال مالکیت مبیع در فقه و حقوق ...
law.tabrizu.ac.ir/article_2061.html
Translate this page
by حسینی - ‎2014
اما علیرغم این هم رتبه بودن، تقدم و تأخر زمانی دو تعهد یا دو تملیک ممکن است، زیرا دوگانگی زمان امور اعتباری به ما ... بررسی وضعیت حقوقی شرط تأخیر در انتقال مالکیت مبیع در فقه و حقوق ایران ... 1استادیار دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران.
کتابفروشی فردا - مطالعه ماهیت و آثار حقوقی مالکیت زمانی در حقوق ایران ...
www.fardabook.com/مطالعه-ماهیت-و-آثار-حقوقی-مالک...
Translate this page
1- مفهوم شناسي 2- مفهوم مالکيت زماني و پيشينه ي آن 3- ماهيت حقوقي مالكيت زماني در حقوق آمريکا و ايران 4- ماهيت حقوقي مالکيت زماني در حقوق آمريکا.
مالکیت زمانی در حقوق ایران - پایگاه مجلات تخصصی نور
www.noormags.ir/view/fa/articlepage/.../مالکیت-زمانی-در-حقوق-ایران
مالکیت زمانی در حقوق ایران. نویسنده: قشونی،امیر؛. آذر و دی 1390 - شماره 89 (7 صفحه - از 22 تا 28). چکیده مقالات مرتبط پیشنهاد دیگران مراجع استنادات. از آنجایی که ...
علامت تجاری - پایگاه اطلاع رسانی مرکز مالکیت معنوی
iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3588
Translate this page
1- تسلیم اظهارنامه علامت تنها از طریق فایل الکترونیکی امکان پذیر بوده و ... داشتن برخي حقوق، غيراز حق مالكيت، نسبت به علامتي باشد كه اظهارنامه ثبت آن تسليم ... تبصره 3- چنانچه معترض مقيم ايران نباشد، مهلت‌هاي مذكور در اين ماده به دو برابر افزايش مي‌يابد. ... متقاضي مي‌تواند تا زماني كه اظهارنامه او هنوز ثبت‌نشده‌، آن را مسترد كند.
نقش قبض در انتقال مالکیت انواع مبیع در حقوق ایران و انگلیس
jol.guilan.ac.ir/article_604.html
Translate this page
by ابهری - ‎2011 - ‎Related articles
در این نظام حقوقی، اگر مبیع در وضعیت قابل تسلیم باشد با انعقاد عقد، انتقال مالکیت ... در این تحقیق، نقش قبض در انتقال مالکیت در انواع مبیع در حقوق ایران و انگلیس ... دوره 4 (1392). دوره 3 (1391). دوره 2 (1390). شماره 2. شماره 1. دوره 1 (1389) ... ownership will transferred in the time that seller or buyer put the sold goods in the ...
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران هنری چاپ 1 جنگل - Selz.ir
https://selz.ir/.../4281592-حقوق-مدنی-مالکیت-زمانی-در...
Translate this page
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران هنری چاپ 1 جنگل محدوده قیمت از 3800 تومان از فروشگاه فروشگاه کتاب شهر دانش فروشگاه کتاب شهر دانش.
کتاب مطالعه ماهیت و آثار حقوقی مالکیت زمانی در حقوق ایران با ... - بای بوک
iranbuybook.com › ... › حقوق › حقوق خصوصی - Translate this page
خرید کتاب مطالعه ماهیت و آثار حقوقی مالکیت زمانی در حقوق ایران با تطبیق در حقوق آمریکا - نویسنده : الهه پارسا - انتشارات مجد. ... نوبت چاپ : 1 تاریخ نشر : 94/06/09
مطالعه راهبردی مالکیت زمانی در ایران
tiau.ac.ir/portals/0/umag/p8.3.pdf - Translate this page
ﯽ و ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ. ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ راﻫﺒﺮدي ﻣﺎﻟﮑﯿﺖ زﻣﺎﻧﯽ در اﯾﺮان. دﮐﺘﺮ. ﻣﺤﻤﺪ رﺿﺎ اﻣﯿﺮ ﻣﺤﻤﺪي. 1. -. ﻣﯿﻼد ﭘﺎرﺳﺎ ... ﻧﺸﺪه ﻟﺬا ﻣﯽ ﺗﻮان در ﺧﺼﻮص ﻣﺎﻫﯿﺖ و آﺛﺎر آن در ﺣﻘﻮق اﯾﺮان ﺑﺪﯾﻦ ﻧﺤﻮ ﺑﺤﺚ ﺷﻮد؛ زﯾﺮا ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ. ﻣﺪﻋﯽ.
ماهيت حق ناشی از قرارداد مالکيت زمانی در حقوق ایران و انگلستان | قاسمی ...
scj.sbu.ac.ir/index.php/researchejuridique/article/.../56...
Translate this page
by عباس قاسمی حامد
امروزه افزايش جمعيت و محدوديت در امکانات طبیعی و لزوم بهره برداری هرچه بیش تر و بهتر از امکانات موجود، اتخاذ تدابیری چون تاسطس نهاد مالکيت زمانی را همراه داشته است ...
بیع زمانی یا((انتقال مالکیت زمان بندی شده )) 01 - حرفهایی از حقوق
hoghoogh2000.persianblog.ir/post/8/
Translate this page
1- مسئله «تایم شر» به طور مشخص از زمانی در ایران مطرح شد که شرکتی به نام ... و اعتبار قرارداد انتقال مالکیت زمان‌بندی شده (بیع زمانی) در حقوق ایران و فقه باید در سه ...
قرار داد مالکیت زمانی تایم شرینگ چیست؟ | آموزین
amoozin.com/.../قرار-داد-مالکیت-زمانی-تایم-شرینگ-...
Translate this page
Jul 22, 2016 - بررسی ماهیت قرارداد مالکیت زمانی یا تایم شرینگ را شرح دهید و دید شرکت های .... according to time, for example one week per year would be a 1/52 interest. ... (۴) مالکیت زمانی یک عقد لازم است، این امر در حقوق مدنی ایران از اصل لزوم ...
ثبتی و حقوقی - بیع زمانی یا تایم شر چیست؟
mpirouti.blogfa.com/post/48
Translate this page
1 مسئله «تایم شر» به طور مشخص از زمانی در ایران مطرح شد که شرکتی به نام ... ایران اگرچه در تبلیغات خود از عناوین بیع زمانی و مالکیت زمانی استفاده نموده اما به ...
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران - هنری - چاپ 1 - جنگل
shahredanesh.com/.../913-کتاب-حقوق-مدنی-مالکیت-ز...
Translate this page
حقوق مدنی مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران - هنری - چاپ 1 - جنگل.
مقاله - مالـكیت زمانی در حقـوق ایران | شبکه اجتماعی حقوقدانان
talar.dadparvar.ir › ... › حقوق خصوصی › حقوق مدنی
Translate this page
[h=2]مالـكیت زمانی در حقـوق ایران[/h] امیر قشونی دانشجوی كارشناسی ارشد مقدمه با گسترش تعاملات افراد در عرصه*های مختلف اجتماعی، گرایش*های جدیدی در حوزه حقوق ...
[DOC]20130901153124-9747-58.docx
www.ensani.ir/.../20130901153124-9747-58.docx
Translate this page
Sep 1, 2013 - کليد واژه: 1ـ مالکيت زماني 2ـ بيع زماني 3ـ مهايات 4ـ عقود معين ... مهم ترين مسئله اي كه حقوق دانان ايران با آن روبرو هستند، عدم تدوين قانون در خصوص ...
آدینه بوک: حقوق مدنی: مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران ~امیر هنری ...
www.adinehbook.com/gp/product/9649816241 - Translate this page
حقوق مدنی: مالکیت زمانی در قوانین موضوعه ایران ~امیر هنری - 978-964-981-624-1 - بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب در ایران - خرید و ارسال کتاب.
بررسی بیع زمانی و جایگاه آن در فقه و حقوق ایران و
thesis.um.ac.ir/moreinfo-54267-pg-1.html
Translate this page
مالکیت زمانی قراردادی است که در آن مالکان سهمی در ملکی طبق زمان معین شده خواهند داشت. این قرارداد، قراردادی جدید است و زادگاهش کشورهای اروپایی می‌باشد. در کشور ما ...
مطالعه ماهیت و آثار حقوقی مالکیت زمانی در حقوق ایران با ... - خانه کتاب
www.ketab.ir/modules.php?name=News&op...
Translate this page
کتاب مطالعه ماهیت و آثار حقوقی مالکیت زمانی در حقوق ایران با تطبیق در حقوق آمریکا ... 1 ... در حقوق ایران مالکیت زمانی هیچ‌گاه بدون مال باقی نمی‌ماند و حتی پس ار فوت ...
پایان نامه بررسی تأثیر حفاظت از حقوق مالکیت بر سرمایهگذاری ...
www.payanname.net/پایان-نامه-بررسی-تأثیر-حفاظ...
Translate this page
Jun 26, 2016 - ... بررسی تأثیر حفاظت از حقوق مالکیت بر سرمایهگذاری خصوصی در ایران طی دورهی زمانی 1388- 1350 ... 3-2-1- تعریف حقوق مالکیت و حفاظت از آن…
پرسش‌های حقوقی و قضایی‌تان را به وکیل‌آنلاین بفرستید
www.mizanonline.ir/fa/ads/redirect/a/552
خوانندگان گرامی می‌توانند سوالات حقوقی، قضایی و مالیاتی خود را در قسمت. ... پرداخت 20 میلیون ودیعه به کسی که مالک نبوده است/ پیش از اجاره ملک، مالکیت موجر را ..... Iran, Islamic Republic of. |. ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵. 1. 1. پاسخ. آیا می توان زمینی را که ..... و دو باب منزل که در کل دارای 360 متر مربع می باشد را زمانی که در قید حیات هستند .
[PDF]قراردادبيعزماني - پژوهشنامه حقوق خصوصی عدالت - دانشگاه عدالت
jplrjournal.edalat.ac.ir/article_13152_90f81027be3f6...
Translate this page
مستحدثه و نو پیدا با ادبیات حقوقي » بیع زماني « یا » مالکیت موقت « ذهن حقوقدانان را ... عمدتاً بر اساس نظریه مشهور در حقوق فرانسه و ایران مالکیت داراي چهار ویژگي مهم است. ... بیع در مقایسه با زمان ســه حالت دارد 1- بیع غیر موقت به عبارتي نسبت به ...
حقوقی - قولنامه وماهیت حقوقی آن
shahriyarr68.blogfa.com/cat-1.aspx
Translate this page
است همچنین استاد مسلم حقوق جناب دکتر ناصر کاتوزیان در تعریف قولنامه می .... سند رسمي الزامي است و اين موضوع از نص بند 1 ماده 46 و ماده 22 و 48 قانون ثبت كه .... ۷- تا زمانی که مورد معامله را دریافت نکرده یا با سند رسمی به وی منتقل نشده از ... اگر خریدار یا فروشنده از حضور در دفترخانه اسناد رسمی و انتقال سند مالکیت مورد معامله خودداری.
تحلیل شرط تقدیم انتقال مالکیت مبیع و آثار آن در حقوق ایران
jplr.atu.ac.ir/article_1318.html
Translate this page
by قاسم زاده - ‎2015
در نظام حقوقی ایران، عقد بیع متشکل از دو تملیک متقابل است که با هم به وجود می آیند و ... موضوعی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته آن است که طرفین می توانند به اراده خویش توافق به تقدیم «زمانی» انتقال مالکیت ... 1استا دانشگاه علوم قضایی.
پایان نامه بررسی تأثیر حفاظت از حقوق مالکیت بر سرمایهگذاری ...
payan20.ir/پایان-نامه-بررسی-تأثیر-حفاظت-از-حقوق-ما/
Translate this page
Jun 26, 2016 - طی دورهی زمانی 1388- 1350 ... از حقوق مالکیت بر سرمایهگذاری خصوصی در ایران طی دورهی زمانی 1388- ... 3-2-1- تعریف حقوق مالکیت و حفاظت از آن…
[DOC]1. جايگاه امور حسبي و حقوق ثبت در حقوق ايران
icbar.ir/Portals/0/PapersFiles/J1SZamani.doc
Translate this page
بحث در خصوص اسناد در حقوق موضوعه ايران ( جزوه مربوط ) و تحليل مقررات مواد 47 و ..... دادگاه ابطال نشده است معتبر شناخته خواهد شد و سند مالكيت ثبت موخر تا زماني كه ...
پایان نامه رشته حقوق مالكيت دوره‌اي در فقه و حقوق ايران
www.bestofday.ir/shop/text/201608121358045368
Translate this page
Aug 12, 2016 - پایان نامه رشته حقوق مالكيت دوره‌اي در فقه و حقوق ايران دانلود پایان نامه آماده دانلود. ... برگه های تبلیغاتی خود از عنوان تایم شر مالکیت زمانی بیع زمانی استفاده نمود. ... در حقوق ایران وفقه باید در سه قسمت به بررسی و تحقیق بپردازیم: 1 ...
بررسي تطبيقي مالكيت معنوي در حقوق ايران و سازمان تجارت جهاني | معرفت
marifat.nashriyat.ir › معرفت شماره 106 - مهر 1385
Translate this page
Aug 18, 2010 - با بررسي تطبيقي بين اين دو (حقوق ايران و سازمان جهاني تجارت) مي توان به ..... مالكيت فكري(wipo): بدون شك، حمايت قانون ملّي از حقوق مالكيت معنوي تا زماني ..... 30 وحيد بزرگى، «حقوق مالكيت فكرى در سازمان تجارت جهانى»، ش 1، سال ...
[PDF]: آموزشی جزوه برند ثبت و معنوی مالکیت حقوقی مفاهیم با آشنایی ( ) برند ...
www.jobportal.ir/Information/Inc/10-603-1.pdf
Translate this page
با. مفاهیم. حقوقی. مالکیت. معنوی. و. ثبت. برند. دبیرخانه. کمیسیون. تخصصی. نشان. تجاری. (. برند. ) ... حقوق. مالکیت. صنعتی. در. ایران. : .1. قانون. ثبت. عالیم. تجارتی. ایران ... 1031 .2. آیین. نامه ..... متقاضی می. تواند تا زمانی که اظهارنامه او هنوز ثبت.
Searches related to مالـكیت زمانی در حقـوق ایران 1

نمونه قرارداد مالکیت زمانی

بیع زمانی

مقاله مالکیت زمانی
    1   
2
   
3
   
4
   
5
   
6
   
7
   
8
   
9
   
10
   
Next
Unknown - Use precise location
 - Learn more  
Help Send feedback Privacy Terms

درباره : علوم انسانی , فقه وحقوق اسلامی ,
برچسب ها : مالـكیت زمانی در حقـوق ایران , مالکیت زمانی , عقود , تایم شرینگ ,
بازدید : 129 تاریخ : دوشنبه 15 شهريور 1395 زمان : 16:40 نویسنده : محمد غفوری تبار نظرات ()
مطالب مرتبط
 • کسب درآمد از اینترنت با فروش فایل کسب درآمد از اینترنت با فروش فایل
 • پاورپوینت آشنایی مسئولان دفاتربا اصول و مهارت های لازمه پاورپوینت آشنایی مسئولان دفاتربا اصول و مهارت های لازمه
 • مقاله زنان و قضاوت مقاله زنان و قضاوت
 • قاچاق کالا و ارز،اقتصاد پنهان 1 قاچاق کالا و ارز،اقتصاد پنهان 1
 • متعه (کارتحقیقی 2) 1 متعه (کارتحقیقی 2) 1
 • مقایسه جرم کلاهبرداری و جرم سرقت 1 مقایسه جرم کلاهبرداری و جرم سرقت 1
 • بروز خسارت و نحوه جبران آن در حقوق اسلام 1 بروز خسارت و نحوه جبران آن در حقوق اسلام 1
 • شرط ترک ازدواج مجدد زوج در ضمن عقد نکاح 1 شرط ترک ازدواج مجدد زوج در ضمن عقد نکاح 1
 • مقایسه شرط نامشروع و شرط خلاف مقتضای عقد 1 مقایسه شرط نامشروع و شرط خلاف مقتضای عقد 1
 • ماهیت معامله فضولی 1 ماهیت معامله فضولی 1
 • بررسی تطبیقی اختلاس و تصرف غیر قانونی در حقوق كیفری ایران 2 بررسی تطبیقی اختلاس و تصرف غیر قانونی در حقوق كیفری ایران 2
 • بررسی مجازات طفل 1 بررسی مجازات طفل 1
 • بررسی قاعده منع تعقیب مجدد در حقوق 2 بررسی قاعده منع تعقیب مجدد در حقوق 2
 • بررسی قاعده منع تعقیب مجدد در حقوق 1 بررسی قاعده منع تعقیب مجدد در حقوق 1
 • بررسی آثار تابعیت مضاعف و راه های پیشگیری از آن 1 بررسی آثار تابعیت مضاعف و راه های پیشگیری از آن 1
 • ارسال نظر برای این مطلب

  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتیرفرش کد امنیتی
  ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان


  ساختمان سازها ، نیازمندی های صنعت ساختمان

  www.SakhtemanSazha.com


  سایت ساختمان سازها (www.SakhtemanSazha.com) یک سایت تخصصی در بخش ساختمان و صنایع وابسته آن می باشد که تمامی متخصصان، فروشندگان ، مجریان و فعالان این بخش می توانند تبلیغات خود را بصورت آنلاین به نمایش بگذارند و تنها برای آگهی های ویژه هزینه پرداخت نمایند.

  فعالان بخش ساختمان می توانند محصولات ، خدمات  ، اطلاعات تماس و تصاویر محصولات خود  را در سایت ساختمان سازها بصورت آگهی تبلیغاتی ثبت کنند و محل فروشگاه یا دفتر خود را روی نقشه بصورت آنلاین مشخص کنند تا مخاطبین با درک بهتری از خدمات و محصولات ایشان آشنا شوند.

  همچنین بازدیدکنندگان سایت ساختمان سازها ، افراد و شرکتهایی هستند که به دنبال کالا و خدمات و فروشندگان و مجریان مرتبط با صنعت ساختمان هستند که در این سایت می توانند به راحتی شرکت مورد نظر خود را پیدا کنند.

  موضوعات اصلی سایت ساختمان سازها شامل دکوراسیون ، مصالح ساختمانی ، املاک ، ماشین آلات ، خدمات ساختمانی , خدمات تزییناتی ، خدمات تاسیساتی ، لوازم و تجهیزات ، بازار کار ، آموزش ، شرکتها و امور مهندسی ، محوطه سازی و سایر نیازمندیهای مرتبط با ساختمان می باشد و هر کدام از این موضوعات بخشهای مختلفی از فعالیتهای مرتبط با ساختمان را در بر می گیرد.


  سایت ساختمان سازها محل مناسبی برای ثبت آگهی های تخصصی صنعت ساختمان می باشد. با ثبت آگهی های خود در بخش نیازمندی های ساختمان سازها ، تبلیغات خود را در سراسر کشور در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار خواهید داد و مشتریان بالقوه بیشتری را جذب خواهید نمود. ثبت آگهی و تبلیغ در سایت ساختمان سازها رایگان است و فقط آگهی های ویژه شامل هزینه خواهد بود.  -ثبت آگهی در ساختمان سازها-

  تبلیغات
  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

  آمار سایت
 • کل مطالب : 6896
 • کل نظرات : 32
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 19
 • آی پی امروز : 48
 • آی پی دیروز : 99
 • بازدید امروز : 1,329
 • باردید دیروز : 2,501
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 13,197
 • بازدید ماه : 38,693
 • بازدید سال : 38,693
 • بازدید کلی : 572,273
 • مطالب